O NAS

Centrum odRODZENIA to miejsce, w którym wspieramy każdą zmianę.
To, co je wyróżnia, to kompleksowa opieka wielu specjalistów i holistyczne podejściem do rodzicielstwa.
Prowadząc Centrum odRODZENIA kierujemy się trzema założeniami:
1
Holistycznym podejściem do ciąży, będącym gwarantem przygotowania do świadomego rodzicielstwa. Tylko zaangażowanie i współpraca wielu specjalistów są w stanie odpowiedzialnie przygotować przyszłe mamy i tatusiów na cud narodzin. Kompleksowa pomoc to ogromne wsparcie w natłoku pytań, gonitwie myśli i wątpliwości. To także poczucie bezpieczeństwa, które utwierdza przyszłych rodziców w przekonaniu, że wyjątkowo dobrze przygotowali się do jednej z najważniejszych ról w swoim życiu.
2
Psychodietetycznym wsparciem, które jest wzmocnieniem leczenia niepłodności. Planowanie ciąży to nie tylko kwestia płodności. To także zdrowy styl życia, odpowiednia dieta i dobre nastawienie. Zaopatrując organizm w niezbędne składniki odżywcze, zapewnisz sobie i swojemu przyszłemu dziecku jak najlepszy start. Zaś wsparcie psychologa pomoże Ci nauczyć się, jak radzić sobie z trudnymi uczuciami związanymi z procesem starania się o ciążę.
3
Naprawieniem relacji z jedzeniem, bo to pierwszy krok do trwałych zmian. Świadome podejście do sposobu odżywiania i zrozumienie potrzeb swojego organizmu sprawi, że słowo dieta przestanie wzbudzać strach i, zamiast kojarzyć się z głodówka i ciągłymi wyrzeczeniami, stanie się stylem życia. I gwarantujemy Ci, że ta jedna, mała zmiana zainspiruje Cię do zrobienia kolejnego kroku.
Nie bez przyczyny w logo centrum widnieje liść monstery. To symbol siły i wiary we własne możliwości. I między innymi taką postawę pragniemy wzmacniać w osobach, które przekroczą próg Centrum odRODZENIA.

Nazywam się Marta Zarębska. Jestem mgr dietetyki, studiowałam na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W pracy z pacjentami najbardziej cenię szczerą rozmowę. Dzięki niej jestem w stanie dokładnie poznać potrzeby i oczekiwania moich pacjentów.

Uważam, że tylko współpraca na linii dietetyk-pacjent oraz zaangażowanie obu stron są w stanie doprowadzić do osiągnięcia postawionego celu. Jestem zwolenniczką świadomego podejścia do odżywiania oraz wprowadzania zmian małymi krokami. Stanowczo mówię nie dietom cud i staram się pokazać, że zdrowe, różnorodne i dobrej jakości posiłki to inwestycja na lata – inwestycja we własne zdrowie. Inspirują mnie odważne kobiety, które w świecie biznesu pokazują swoją siłę, jednocześnie obalając stereotyp o słabej płci. Odpoczywam podczas pichcenia, czytania literatury kryminalnej i zabaw z moimi bratankami.

Nazywam się Magdalena Mikołajczyk. Jestem magistrem dietetyki i psychologii, studiowałam na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi i Uniwersytecie Łódzkim. Podczas pracy charakteryzuje mnie duża wrażliwość na indywidualne potrzeby pacjenta.

Nie jestem zwolenniczką zero-jedynkowego podejścia do odżywiania i restrykcyjnych diet. Wierzę, że wspólne ustalenie motywacji i przeszkód jakie mogą się pojawić podczas całego procesu nabywania nowych nawyków, to najlepszy sposób do osiągnięcia celu. Jestem przekonana, że naprawienie relacji z jedzeniem, nie karanie siebie za błędy i dbanie o siebie to klucz do akceptacji swojego ciała. Inspirują mnie ludzie, którzy potrafią zacząć od nowa. Mimo lęku, w zgodzie ze sobą stawiają na rozwój i działanie. Dużo miłości oddaje moim najbliższym, codziennej praktyce jogi i chwili sam na sam z kawą w tle.

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI SPECJALIŚCI

OPINIE

BLOG

Aktualności, Jestem w ciąży
WĘGLOWODANY W DIECIE KOBIET W CIĄŻY

Biorąc pod uwagę grupę składników odżywczych, jakimi są węglowodany, najłatwiej można je podzielić na proste i złożone. Jednym z przedstawicieli cukrów prostych jest glukoza, najlepsze źródło łatwo przyswajalnej energii. Skrobia i glikogen to węglowodany złożone, odpowiednio zmagazynowane w komórkach roślin oraz tkance mięśniowej i wątrobie ludzi i zwierząt. Ich główną rolą jest dostarczanie organizmowi energii, która w szybki i łatwy sposób […]

WIĘCEJ
Aktualności, Jestem w ciąży
TŁUSZCZ W DIECIE KOBIET W CIĄŻY

Z fizjologicznego punktu widzenia tłuszcze to najbardziej skoncentrowane źródło energii. Bowiem 1 gram dostarcza aż 9 kcal. Biorąc jednak pod uwagę rozwój płodu, są niezbędnymi składnikami budulcowymi błon komórkowych i cytoplazmatycznych nowo powstających komórek. Ma to szczególne znaczenie w procesie tworzenia układu nerwowego. Ponadto uczestniczą w syntezie hormonów tkankowych, a tym samym regulacji różnorodnych procesów metabolicznych, zachodzących na poziomie komórki. […]

WIĘCEJ
Aktualności, Jestem w ciąży
STRES W CIĄŻY

Ciąża to niewątpliwie jedna z bardziej stresujących sytuacji, jakiej może doświadczyć kobieta. Mnóstwo zmian, zachodzących zarówno w organizmie, jak i codziennym życiu, mogą przyczynić się do, zwiększonej niż dotychczas, stresowej odpowiedzi organizmu na wszystko, co nowe. Spokojne podejście do nowej sytuacji czy problemu, z pewnością pozwoli uniknąć negatywnych emocji, nie pogarszając przy tym nastroju. Kobiety, […]

WIĘCEJ
COPYRIGHTS 2021 CENTRUM odRODZENIA
REALIZACJA: JVID Media