657
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-657,stockholm-core-1.1,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_uncovered,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
Dietetyk Łódź

NASZA MISJA

Centrum odRODZENIA to miejsce, w którym wspieramy każdą zmianę. To, co je wyróżnia, to kompleksowa opieka wielu specjalistów i holistyczne spojrzenie.

 

Prowadząc Centrum odRODZENIA kierujemy się trzema założeniami:

 

1. Naprawieniem relacji z jedzeniem, bo to pierwszy krok do trwałych zmian. Świadome podejście do sposobu odżywiania i zrozumienie potrzeb swojego organizmu sprawi, że słowo dieta przestanie wzbudzać strach i, zamiast kojarzyć się z głodówka i ciągłymi wyrzeczeniami, stanie się stylem życia. I gwarantujemy Ci, że ta jedna, mała zmiana zainspiruje Cię do zrobienia kolejnego kroku.

 

2. Psychodietetycznym wsparciem, które jest wzmocnieniem leczenia niepłodności. Planowanie ciąży to nie tylko kwestia płodności. To także zdrowy styl życia, odpowiednia dieta i dobre nastawienie. Zaopatrując organizm w niezbędne składniki odżywcze, zapewnisz sobie i swojemu przyszłemu dziecku jak najlepszy start. Zaś wsparcie psychologa pomoże Ci nauczyć się, jak radzić sobie z trudnymi uczuciami związanymi z procesem starania się o ciążę.

 

3. Holistycznym podejściem do ciąży, będącym gwarantem przygotowania do świadomego rodzicielstwa. Tylko zaangażowanie i współpraca wielu specjalistów są w stanie odpowiedzialnie przygotować przyszłe mamy i tatusiów na cud narodzin. Kompleksowa pomoc to ogromne wsparcie w natłoku pytań, gonitwie myśli i wątpliwości. To także poczucie bezpieczeństwa, które utwierdza przyszłych rodziców w przekonaniu, że wyjątkowo dobrze przygotowali się do jednej z najważniejszych ról w swoim życiu.

 

Nie bez przyczyny w logo centrum widnieje liść monstery. To symbol siły i wiary we własne możliwości. I między innymi taką postawę pragniemy wzmacniać w osobach, które przekroczą próg Centrum odRODZENIA.

Marta Zarębska Dietetyk

Marta

Nazywam się Marta Zarębska. Jestem mgr dietetyki, studiowałam na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W pracy z pacjentami najbardziej cenię szczerą rozmowę. Dzięki niej jestem w stanie dokładnie poznać potrzeby i oczekiwania moich pacjentów. Uważam, że tylko współpraca na linii dietetyk-pacjent oraz zaangażowanie obu stron są w stanie doprowadzić do osiągnięcia postawionego celu. Jestem zwolenniczką świadomego podejścia do odżywiania oraz wprowadzania zmian małymi krokami. Stanowczo mówię nie dietom cud i staram się pokazać, że zdrowe, różnorodne i dobrej jakości posiłki to inwestycja na lata – inwestycja we własne zdrowie. Inspirują mnie odważne kobiety, które w świecie biznesu pokazują swoją siłę, jednocześnie obalając stereotyp o słabej płci. Odpoczywam podczas pichcenia, czytania literatury kryminalnej i zabaw z moimi bratankami.

Magdalena Mikołajczyk Dietetyk Psycholog

Magda

Nazywam się Magdalena Mikołajczyk. Jestem magistrem dietetyki i psychologii, studiowałam na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi i Uniwersytecie Łódzkim. Podczas pracy charakteryzuje mnie duża wrażliwość na indywidualne potrzeby pacjenta. Nie jestem zwolenniczką zero-jedynkowego podejścia do odżywiania i restrykcyjnych diet. Wierzę, że wspólne ustalenie motywacji i przeszkód jakie mogą się pojawić podczas całego procesu nabywania nowych nawyków, to najlepszy sposób do osiągnięcia celu. Jestem przekonana, że naprawienie relacji z jedzeniem, nie karanie siebie za błędy i dbanie o siebie to klucz do akceptacji swojego ciała. Inspirują mnie ludzie, którzy potrafią zacząć od nowa. Mimo lęku, w zgodzie ze sobą stawiają na rozwój i działanie. Dużo miłości oddaje moim najbliższym, codziennej praktyce jogi i chwili sam na sam z kawą w tle.

Wspierają nas

Dominika Dobrzanska Położna

mgr Dominika Dobrzańska

Położna
Edukator ds. Laktacji

 

 

Mgr Położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i Specjalistka Pielęgniarstwa Neonatologicznego, Edukator ds. Laktacji. Na co dzień pracuje na oddziale Intensywnej Terapii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt, a także dyżuruje na Oddziale Położniczo-Noworodkowym. Przyjemność czerpie z pracy z pacjentem, szczególnie tym malutkim. W swoim zawodzie ceni możliwość rozwoju i ciągłego kształcenia na różnych płaszczyznach. Wśród wielu wyzwań, które spotyka w trakcie pracy z młodymi mami, szczególną przyjemność sprawia jej wspieranie ich w tematyce laktacji. W życiu prywatnym jest szczęśliwą żoną, a od niedawana spełnia się w roli mamy małego Leosia. Uwielbia wypoczywać na łonie natury podczas długich spacerów z rodziną i psem.  

Aleksandra Andrzejczak Pielegniarka

mgr Aleksandra Andrzejczak

 

Pielęgniarka
Specjalistka ds. Laktacji,
Psycholożka Okołoporodowa

 

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Ukończyła kurs „Problemy w Laktacji” organizowany przez Centrum Nauki o Laktacji, dzięki któremu posiada III najwyższy stopień wiedzy o laktacji. Doświadczenie zawodowe zdobywała na oddziałach: Intensywnej Terapii Dziecięcej, Hematologii Dziecięcej oraz Neurologii Dziecięcej. Jest zwolenniczką karmienia piersią. Interesuje ją tematyka okołoporodowa – w szczególności tematyka aktywnego porodu ze świadomością o aktywnym udziale dziecka w jego procesie. Swoją wiedzą, doświadczeniem i wsparciem dzieli się na Instagramie: mamymysli i  swojej stronie – www.mamymysli.pl. W Centrum odRODZENIA edukuje okołoporodowo i laktacyjnie oraz prowadzi zajęcia z pielęgnacji noworodka. Prywatnie żona Michała, mama Sylwii, przewodniczka Baii, tworzy muzykę relaksacyjną na żywo grając na bębnie oceanicznym.

 

 

 

Kamila Rudecka Fizjoterapeutka

mgr Kamila Rudecka

 

Fizjoterapeutka
Specjalistka od rehabilitacji uroginekologicznej

 

Fizjoterapeutka uroginekologiczna z pasji i chęci niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują. Doświadczenie zawodowe zdobywała w łódzkich szpitalach i przychodniach, gdzie ugruntowała wiedzę zdobytą na studiach. Z potrzeby serca powstała „Fizjoterapia Kobiet-Kamila Rudecka” gdzie pomaga łagodzić kobiece dolegliwości. Pracuje w ujęciu holistycznym, terapii poddaje całe ciało nie tylko objaw, szuka niekonwencjonalnych, a zarazem prostych rozwiązań. Jeśli chcesz pozbyć się problemów bólowych w ciąży, przygotować się do porodu, wrócić do formy po porodzie lub zbadać o swoje zdrowie – dobrze trafiłaś.

 

 

Andrzej-Woźniak-Ratownik-medyczny

 mgr Andrzej Woźniak

 

Ratownik medyczny

 

Magister Zdrowia Publicznego, dyplomowany ratownik medyczny. Na co dzień wykładowca Uniwersytetu Medycznego w Łodzi specjalizujący się w prowadzeniu zajęć metodą symulacji medycznej. Poza pracą miłośnik aktywnego wypoczynku.

 

lek. dent. Beata Klemba

 lek. dent. Beata Klemba

 

Lekarz dentysta

 

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie spełnia się pracując z pacjentami w każdym wieku w gabinecie prywatnym w centrum Łodzi. W Centrum Odrodzenia chętnie odpowie na wszystkie pytania związane ze zdrowiem jamy ustnej kobiet w okresie ciąży, także niemowląt i małych dzieci. Również jak przygotować się do pierwszej wizyty u stomatologa z dzieckiem.
Prywatnie miłośniczka książek i górskich wspinaczek.

Galeria